PGD SOVODENJ RAZPISUJE 7. GASILSKO TEKMOVANJE V SPAJANJU SESALNEGA VODA V SPOMIN NA MIRANA BOGATAJA, KI ŠTEJE TUDI ZA POKALNO TEKMOVANJE V SSV GASILSKE ZVEZE GORENJSKE Tekmovanje bo v soboto 30. 11. 2019 predvidoma s pričetkom ob 13:00 uri v zadružnem domu na Sovodnju Tekmovalni kategoriji: - ČLANI - ČLANICE

PGD SOVODENJ RAZPISUJE

Tekmovalni kategoriji:
- ČLANI
- ČLANICE

Dodatne točke na leta se ne upoštevajo.
Za vsako enoto tekmuje 6 članov (D, St, V1, V2, C1, C2). Vsak tekmovalec lahko tekmuje samo za eno ekipo.

Tekmovalna disciplina:

VAJA V SPAJANJU SESALNEGA VODA (knjižica Pravila gasilskih in gasilsko športnih tekmovalnih disciplin 2019, str. 213)

Čas za pripravo ekip v vseh krogih je 60 (šestdeset) sekund.

Tekmovanje bo izvedeno po Pravilih gasilske službe in Posebnih pravilih gasilske službe prostovoljnih gasilcev, v skladu z opisom tekmovalne discipline in razpisom pokalnega gasilskega tekmovanja v spajanju sesalnega voda.

Zaradi uskladitve z ostalimi tekmami gorenjske lige v SSV se tekmuje v parih na eni progi. Predhodno se bodo žrebali pari. Vsaka ekipa izvede vajo 2x (dvakrat) zapored. Za nadaljevanje tekmovanja se upošteva najboljši rezultat. V naslednji krog se uvrsti zmagovalna ekipa v paru. V prvih dveh krogih (odvisno od št. prijavljenih ekip) se uvrstijo lahko tudi poraženci parov z najboljšim rezultatom. V nadaljevanje so pari uvrščeni po sistemu četrtfinala, polfinala in finala. Število ekip je omejeno, zato ne odlašajte s prijavami (največ 32 ekip). V drugi krog (četrtfinala) se uvrsti največ 12 ekip (zmagovalci pred tekmovanja in najboljši poraženci). Start za povelje »Enote, pripravite se; Pozor, zdaj!« bo izdano preko ozvočenja. Povelje za start je objavljeno na spletni strani GZS. Za sodelovanje na tekmovanju v spajanju sesalnega voda mora imeti tekmovalec s seboj veljavno gasilsko izkaznico ali žigosan izpis iz vulkana ter oseben dokument s sliko. Preverjanje tekmovalcev se bo izvajalo na komisiji A pred nastopom vsakega kroga. Tekmuje se na eni progi. Tekmovalci so obuti v obuvala temne barve, lahko so iz usnja ali umetne mase. Tekmuje se na lastno odgovornost.

Prijavljene ekipe dobite startni vrstni red naknadno po e-mailu 2 (dva) dni pred tekmovanjem.

Ekipa mora biti pred A komisijo 20 minut pred startom ekipe. Če ekipe v tem času ni na startu, gre v naslednji krog ekipa iz para manjkajoče ekipe. Ekipa, ki zamudi (brez tehtnega razloga) in ima željo nastopa, nastopa izven konkurence. Ekipe lahko uporabljajo lastne vezalne in ventilne vrvi.

Zaključek tekmovanja in razglasitev rezultatov tekmovanja bo najpozneje 30 minut po nastopu zadnje tekmovalne enote. Prve tri ekipe v vsaki kategoriji dobijo pokale in medalje v trajno last, zmagovalna ekipa članic in članov pa prehodni pokal. Pokal prejme tudi najbolj oddaljena ekipa.

Prijava in informacije:

Boštjan Peternelj, 041 538 999, bosti76@gmail.com
Tomo Peternelj, 041 387 004, tomo.peternelj@siol.net

ZARADI OMEJENEGA ŠTEVILA EKIP (32) NAPROŠAMO EKIPE, KI NASTOPAJO V POKALNEM TEKMOVANJU V ZA POKAL GZG NAJ SE ČIM PREJ PRIJAVIJO.

Prijava ekip je možna do srede, 27. 11. 2019 oz. do zapolnitve mest (skupno število ekip 32 je skupaj).

Zaradi spremljevalnega programa ekipe naprošamo, da ob prijavi ekipe na tekmovanje napišejo dve glasbeni želji (kopirajte povezavo na YOUTUBE) in jo pošljete na email,

Z gasilskim pozdravom »NA POMOČ« Poveljnik PGD Sovodenj
Boštjan Peternelj, GČ I. St.